Preboldska planinska pot – Etapa 3

Podajte se na etapo 3, ki jo boste prepoznali po kažipotih z črno in rumeno črto. Etapa 3 velja za najenostavnejšo na celotni Preboldski planinski poti. Velik izziv no osvojitev mogočnega hriba Golava in nato sledi spust na nekoliko nižji hrib Hom, ki ponuja neprecenljive razglede na Savinjsko dolino.

Opis poti po korakih

Etapa 3 predstavlja lažji del Preboldske planinske poti. Etapa se začne v centru Prebolda pri osnovni šoli ali na parkirnem prostoru pri bazenukjer je na voljo tudi postajališče za avtodome. Pot boste nadaljevali ob Reški cesti mimo pokopališča do naselja hiš, kjer vas bodo table usmerile levo skozi naselje čez Burkelčev hrib z 469 m nadmorske višine vse do gozda, kjer se boste pričeli vzpenjati vse do vrha hriba Golava na nadmorsko višino 834 m. Z vrha Golave se boste po Andrejevi poti spustili v Matke (Zahom) in se povzpeli še na zadnji hrib, Hom, ki je s 605 m nadmorske višine najnižji hrib Preboldske planinske poti. Sledi spust v dolino čez vasico Sveti Lovrenc do izhodišča v Prebold. Etapa 3 je označena s smernimi tablami z rumeno ter rumeno in črno črto.

Pot po etapi 3 lahko po volji tudi nekoliko prilagodite in se vmes povzpnete še na nekoliko višji hrib Veliki Kamnik (857 m).

Pot do izhodišča

Avtocesto Ljubljana–Celje zapustite na izvozu Šentrupert in pot nadaljujete v smeri Prebold. Vaše izhodišče je parkirni prostor pri Osnovni šoli Prebold (tam je na voljo tudi info točka in informativna tabla z zemljevidom poti). Parkirate lahko tudi ali na parkirišču pri bazenu v Preboldu. Od tu dalje sledite planinskim oznakam in smerokazom »Preboldska planinska pot-Etapa 3«. Na poti sledite smernim tabelam z rumeno in črno črto.

V Prebold lahko pridete tudi iz smeri Trbovlje preko Marije Reke čez prelaz Podmeja

Interaktivni zemljevid

Uporabite interaktivni zemljevid, in poiščite pravo pot za vašo avanturo na prostem.  Bodimo vedno na pravem mestu in na pravi poti.  Prenesite podatke GPRX v svoj telefon in naj se vaša avantura začne.

Oprema

V hribe se vedno odpravite z ustrezno planinsko opremo. Še posebej bodite pozorni na da imate ustrezno planinsko obutev.

Obvezna oprema, ki mora biti v nahrbtniku vsakega planinca ne glede na vrsto ture (priporočilo Planinske zveze Slovenije):

  • alu-folija ali velika črna vreča in bivak vreča,
  • osebni komplet prve pomoči,
  • čelna svetilka in rezervne baterije,
  • mobilni telefon s polno baterijo,
  • beležka in NAVADEN svinčnik,
  • sveča in vžigalice v neprepustni vrečki,
  • železna rezerva (hrana, ki ima visoko energijsko vrednost in dolg rok obstojnosti, je lahka in ima majhen volumen).

Ne bo odveč opozoriti, da imejmo s seboj tudi toplo oblačilo ter kapo in rokavice, v gorskem svetu se vreme namreč zelo hitro spremeni, zelo nizke temperature in sneg poleti v gorah niso nič nenavadnega.

Informacije o varnosti v hribih

Varen izlete v naravo je najbolje v spremstvu izkušene osebe ali  planinskega vodnika. Prepričajte se, da ste fizično in psihično ustrezno pripravljeni ter da imate ustrezno planinsko opremo. Kadar se odpravite v gore, vnaprej preverite vreme in razmere v hribih. Vremenske razmere se lahko v gorah hitro spremenijo, še posebej v visokogorju. Preden se odpravite v hribe vam priporočamo, da preberite brošuro Varneje v gore in nasvete Planinske zveze Slovenije.

Izberite si etapo

POI točke na pot

bivouac in the Kamnik hill
Skip to content